Синоличка

Апликација за упис (Објект - Синоличка)

Апликација за упис на дете во ЈДГ "Весели Цветови" на ОКВ во Град Скопје ( E-mail адреса за контакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. )

За Нас

Градинката Весели Цветови започнала со работа во далечната 1945 година во Скопје.

По ослободувањето на нашата земја, на 15 Март 1945 година, Народниот одбор на Скопската околија ја формирала установата "Мирче Ацев". 
Градинката почнала да работи во станбена зграда со 20 деца и 3 вработени.

Прочитај повеќе...

Посетеност

Денес50
Вчера313
Оваа недела363
Овој месец1238

Моментално посетители

4
Онлајн

2022-12-06

Политика за колачиња