Кокиче

Апликација за упис (Објект - Кокиче)

Апликација за упис на дете во ЈДГ "Весели Цветови" на ОКВ во Град Скопје (E-mail адреса за контакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. )

За Нас

Градинката Весели Цветови започнала со работа во далечната 1945 година во Скопје.

По ослободувањето на нашата земја, на 15 Март 1945 година, Народниот одбор на Скопската околија ја формирала установата "Мирче Ацев". 
Градинката почнала да работи во станбена зграда со 20 деца и 3 вработени.

Прочитај повеќе...

Посетеност

Денес59
Вчера313
Оваа недела372
Овој месец1247

Моментално посетители

2
Онлајн

2022-12-06

Политика за колачиња